KURS KROJU I SZYCIA

PLAN KURSU

Zaplanowano 19 spotkań po 8 godzin dydaktycznych co daje łąćznie 152 godziny dydaktyczne.

TEMATY KURSU

• 1.BHP– zasady bezpiecznego posługiwania się maszynami do szycia o

• raz innymi urządzeniami wykorzystywanymi w branży odzieżowej.

• 2.Rysunek zawodowy oraz zasady kształtowania form płaskich i przestrzennych– wstęp do rysunku odręcznego,– schematy sylwetek,– proporcja, elementy kompozycji, zasady równowagi.

• 3.Towaroznawstwo i materiałoznawstwo– ogólne wiadomości o włóknach i ich rodzaje,– właściwości poszczególnych włókien,– zastosowanie włókien,– budowa tkaniny, sploty.

• 4.Budowa, obsługa i nauka szycia na maszynie– budowa maszyny stębnówki,– mechanizmy maszyny i ich działanie,– rodzaje igieł do maszyny,– technika szycia na maszynie, zakładanie igły, nici, bębenka,– przygotowanie do szycia – prawidłowy ścieg ( usterki w pracy maszyny i ich usuwanie).

• 5.Organizacja miejsca miejsca pracy i szycie ręczne– narzędzia, przyrządy i przybory do szycia,– podstawowe ściegi ręczne,– dziurki dziergane i guziki.

• 6.Podstawowe ściegi i detale odzieżowe– techniki wykonania szwów maszynowych,– elementy wykańczające i ozdobne ( kieszenie, kołnierze).

• 7.Podstawowe informacje o kroju– forma, szablon, dodatki na szwy,– zużycie materiału,– układ wykroju na tkaninie,– rodzaje układów szablonów.

• 8.Poprawki krawieckie, łatanie, reperowanie– techniki wykonywania poszczególnych poprawek krawieckich: wydłużanie, skracanie, wymiana/ wszywanie zamków, reperowanie.

• 9.Realizacja gotowych form odzieży– kolejność wykonywania poszczególnych części form odzież.

KOSZT SZKOLENIA 2250ZŁ / 152H

Dla grup zorganizowanych oferujemy rabaty. Miejsce szkolenia: Bydgoszcz ul. Jagiellońska 95, siedziba OSiRK. Możliwość zorganizowania szkolenia na terenie całego kraju.

03 stycznia 2018

Ośrodek Szkolenia i Rozwoju Kadr DENAR